kvalita , spoľahlivosť , flexibilita

O nás


Firma DREVIL je rodinnou spoločnosťou ktorá vznikla v roku 2003. Prvou činnosťou bolo spracovanie ihličnatej guľatiny a následný predaj stavebného, paletového reziva a spracovaním drevného odpadu na drevnú štiepku. V roku 2007 sme sa v rámci výrobného areálu v Kostolnej Vsi presťahovali do vlastných priestorov s rozlohou 15 000 m2. Postupne sme rozšírili produkciu o výrobu paliet, ktorá sa stala prioritou a dodnes hlavnou činnosťou. 

Výroba paliet a drevených obalov.

Naša spoločnosť sa zameriava na výrobu typizovaných resp. atypických drevených paliet a  rôznych drevených obalov bez alebo s IPPC certifikáciou. Podľa prianí a požiadaviek zákazníka navrhneme a vyrobíme akúkoľvek paletu. Vďaka uzavretému výrobnému cyklu v rámci našej firmy máme pod kontrolou celú prípravu reziva až po samotnú expedíciu. Objednaný tovar dodáme včas na miesto určenia vlastnou kamiónovou dopravou.            Palety a paletové bedne dodávame do rôznych odvetví priemyslu: stavebný, potravinársky, strojársky, automobilový i chemický.

V nás nájdete spoľahlivého PARTNERA, našou prioritou je kvalita, flexibilita a spoľahlivosť.


Dovoz guľatiny


Dovoz drevnej hmoty zabezpečujeme prevažne vlastnou dopravou. Dlhodobo spolupracujeme s partnerskými spoločnosťami v rámci dopravy ale aj zabezpečenia dodávok drevnej guľatiny.
Spracovanie guľatiny a príprava reziva


Na spracovanie guľatiny používame Kotúčové píly od firmy StrojCad typ. DKP6 a KP58 ktoré zabezpečujú požadovanú presnosť a kvalitu rezu. Výrobu dosiek zabezpečujeme rozmietacou pílou firmy Tos Svitavy typu 32B. Skracovanie a prípravu presného reziva a kociek na výrobu paliet vykonávame optimalizačnými pílami od firmy K.STROJ PROFICUT X50-Combi a PROFICUT X-50.


Výroba paliet , IPPC certifikácia a sušenie reziva

Výrobu paliet realizujeme pneumatickými klincovačkami /BOSTIGE, MAXX/ na špeciálnych pneumatických paletových stoloch. Tepelné ošetrenie podľa FAO ISPM 15 realizujeme certifikovanou sušiarňou od slovenského výrobcu REGULA SK. Podľa požiadaviek zákazníkov taktiež sušíme palety na 18% vlhkosť. Palety skladujeme vo vetraných presteršených priestoroch v rámci firmy.


Spracovanie odpadového dreva


Pri spracovaní a premene dreva na rezivo vzniká nemalé množstvo drevného odpadu ktoré je určené na druhotné spracovanie. Pilinu ktorá sa tvorí pri pílení kotúčovými pílami odpredávame na spracovanie partnerským firmám ktoré vyrábajú pelety a brikety na vykurovanie pre domácnosti. Odrezky a  drobný odpad spracovávame na výrobu drevnej štiepky - biomasu, ktorou vykurujeme priestory firmy a taktiež sušiareň paliet. Zostatkové nami nespotrebované množstvo štiepky odpredávame našim partnerom.